Part Number: 652019
The Graco Husky 3300 air-operated diaphragm pump features a stall-free low pulsation air valve which provides a smooth and rapid changeover.
| Balls | Buna-N |
|---|---|
| Centre Section | Aluminum |
| Diaphragms | Buna-N |
| Fluid Section | Aluminum |
| Power | Air |
| Fluid Inlet | 3" |
| Fluid Outlet | 3" |
| Air Inlet | 3/4" |
| Flow Rate | 1136 LPM |
| Max Pressure | 8 Bar |
| Max Solids | 12.7mm |
| Brand | Graco |
|---|---|
| Family | Husky |
| Product Type | Pump |
| Pump Type | Diaphragm |
| Range | Husky 3300 |
| Part Number | 652019 |
| Pump Code | 3300A-PA01AA1SSBNBNBN |